14 lipca 2024

Strona główna / Efekty treningów EMS

Efekty treningów EMS

Trening z użyciem elektrostymulacji powoduje, że mięśnie są mocniejsze i bardziej sprężyste. Jednocześnie trening wykonujemy w mniejszych odstępach czasu. Ma to za zadanie wzmocnić organizm i uchronić przed nadwagą oraz innymi chorobami metabolicznymi. Trening EMS jest prosty do realizacji i można go bez problemu odszukać na różnego rodzaju aukcjach internetowych czy sklepach spożywczych.

Treningi EMS

EMS to skrót od elektrostymulacji mięśni. Jest to skuteczna metoda wspomagająca trening z zastosowaniem elektrostymulatorów. Elektrostymulacja wiąże się z przebiegiem prądu elektrycznego przez różne partie ciała. To sprawia, że mięśnie maszynki pracują intensywniej i bardziej efektywnie. W trakcie treningu EMS, dochodzi do przyspieszenia metabolizmu, więc tkanka tłuszczowa od razu zaczyna się wydzielać. W związku z tym, możemy zacząć odchudzać się. Nadmierne kilogramy nie tylko zniekształcają nasz wygląd, ale też sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na wszelkie choroby.

Zalety treningów z użyciem EMS

- wzrost siły i zdolności fizycznych

- zwiększenie wydolności organizmu

- poprawa kondycji i regeneracji

- zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu

- poprawa ukrwienia tkanek

Efekty treningu z użyciem EMS

- zwiększenie sprężystości mięśni

- podniesienie wydolności fizycznej

- redukcja stresu i poprawa nastroju

- poprawa ukrwienia tkanek

Dlaczego warto wykonywać treningi elektryczne?

EMS to także poręczny i rozwiązanie dla osób, które na skutek przebytych urazów czy innych schorzeń fizycznych nie mogą bez przerwy wykonywać wysiłków. W związku z tym, że treningi z użyciem EMS są wykonywane z zastosowaniem prądu elektrycznego, to nie wymagają on od nas dużej siły fizycznej, ale naprawdę dużą umiejętność przetrwania bolesnego stosunku. Zaletą treningów z użyciem EMS jest to, że w sposób efektywny, bez skutków ubocznych, i pomimo, że potrzebna jest do tego silna prężność mięśni, możemy równocześnie odpoczywać i używać elektrostymulatorów, które od nas zażądają wyłącznie przemiany energii elektrycznej.

Treningi EMS – jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze?

- przysiady – są to ćwiczenia w kilku wariantach – z podparciem, z nieodparciem nóg – polegają na wewnętrznym wzmacnianiu wszystkich partii ciała – od kończyn górnych aż po kończyny dolne. - sztangielki – to bardzo skuteczna i sprawdzona metoda wzmocnienia mięśni brzucha, który u każdej kobiety jest najbardziej problematyczny.

- pompki – rozciągają i wzmacniają mięśnie dolnej części pleców, które są bardzo narażone na niepotrzebne zmęczenie oraz uszkodzenia.

Co dalej po treningach z użyciem elektrostymulacji?

Treningi z użyciem elektrostymulacji to jedna z najskuteczniejszych metod odchudzania. Umożliwia ona spalanie ogromnej ilości kalorii, jednak wymaga współpracy, aby skutki były tak widoczne i korzystne. Po zakończonym treningu z użyciem elektrostymulacji należy odpowiednio się odżywić, aby organizm mógł odpowiednio się regenerować i regeneracja tej formy treningu jest bardzo intensywna. Odpowiednia dieta i właściwe odżywianie to podstawa, aby skutki odchudzania były w pełni efektywne. Warto podkreślić, iż treningi elektryczne świetnie sprawdzają się w połączeniu z innymi treningami, które pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej jeszcze skuteczniej.